środa, 2 grudnia 2015

MOJE SPOSOBY NA JESIENNO-ZIMOWĄ CHANDRĘ


Kochani! Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć znaczenia słowa "chandra". Już sam określnik "jesienno-zimowa" może być idealnym opisem tego stanu. Coraz mniej słońca, długie i zimne wieczory, deszcz na zmianę ze śniegiem, spadek motywacji i chęci do działania - tak można scharakteryzować grudzień i następujące tuż po nim miesiące. 

W ciągu jednego wczorajszego dnia kilkakrotnie usłyszałam "co za pogoda?!". Uwierzcie mi, nie napawało to optymizmem, natomiast uświadomiło, że chandra zaczyna zbierać swoje żniwo!

Co zrobić, aby w tym mało słonecznym i chłodnym okresie nie popaść w przygnębienie i poczucie beznadziejności? Czy istnieje cudowny i sprawdzony sposób na jesienno-zimową chandrę? Tajemnego eliksiru niestety Wam nie podam ale kilka sposób, które być może staną się pomocne, jak najbardziej! :)

Zanim rozpoczniecie lekturę dalszej części posta polecam kubek gorącej czekolady!


ZNAJDŹ SERIAL DLA SIEBIE
i to najlepiej komediowy! W ponure dni śmiech okaże się na wagę złota :) Poniżej TOP 5 ulubionych seriali wśród których znajdą się polskie i zagraniczne. Do każdego tytułu załączam link do strony, gdzie znajdziecie bogate opisy i cenne komentarze. Natomiast jeden serial, który jest dla mnie zdecydowanie NUMEREM 1, zasługuje  na szczególną uwagę. "Różowe lata 70" to serial pełen humoru i zabawy. Wciąga bez reszty! Opowiada o nastoletnim życiu paczki przyjaciół. Są to młodzi, a przede wszystkim inteligentni ludzie, no może z małymi wyjątkami, Kelso - Aschton Kutcher i Fez - Wilmer Valderrama (ich głupota potrafi rozbawić do łez ;D). Dialogi są jedyne w swoim rodzaju. "The '70s Show" to 8 sezonów gwarantowanej poprawy humoru!


 TOP 5 ULUBIONYCH SERIALI

1.  That '70s Show/ Różowe lata 70
2.  Sex in the city/  Seks w wielkim mieście
3.  O mnie się nie martw
4.  Przyjaciółki
5.  Singielka 


POWRÓĆ DO CZASÓW DZIECIŃSTWA I ZAGRAJ NA PLANSZY
Ostatnio postanowiłam odstawić telefon, tablet, komputer i zaprosić bliskich do wspólnej zabawy. Okazał się to strzał w 10! Mieliśmy 3 godziny wspaniałej rywalizacji przy MONOPOLY. Pamiętam jeszcze z czasów dzieciństwa królował Eurobiznes, to była kultowa gra. Dziś istnieje pod nazwą Monopoly ale nie straciła na swoim znaczeniu ani trochę. Grę zakupiłam w polskiej wersji z polskimi miastami. Lublin jest wśród nich! Polecam również inne gry: SCRABLE, SZACHY, CHIŃCZYK. Najważniejsze jest, że podczas gry spędzamy czas wspólnie z bliskimi, nasze relacje się zacieśniają, razem przeżywamy emocje, których podczas gry jest mnóstwo. Można całkiem zapomnieć, że za oknem ciągle pada :) Po ostatniej grze w Monopoly emocje przezywaliśmy jeszcze na drugi dzień. Można poczuć się jak dziecko, a do gry zaprosiłam osoby w wieku 28-55 :) Coś wspaniałego!


ĆWICZ I RUSZAJ SIĘ 
Wysiłek fizyczny jest kluczem do dobrego samopoczucia. Aktywny tryb życia wpłynie pozytywnie nie tylko na nasz stan psychiczny ale wzmocni również odporność, która jest niezwykle ważna w okresie jesienno-zimowym. Poprawi naszą organizację, wzmocni silną wolę i  wytrwałość.

Pływaj!
Polecam wszystkim basen. Najlepiej wybrać spa z kompleksem basenów, gdzie do dyspozycji mamy tory pływackie, baseny rekreacyjne  z ciepłą wodą, hydromasażami i bąbelkami, jacuzzi, sauny, bicze wodne. To istny raj dla naszego ciała. Poczujemy się odprężeni i zrelaksowani. Takie mini wakacje :) Ze spa korzystam 2 razy w tygodniu i jest to dla mnie okazja do naładowania baterii :)

Ćwicz w domu!
Jeżeli nie lubimy ćwiczyć poza domem, proponuję ćwiczenia na macie w zaciszu swojego mieszkania. Wystarczy rano i wieczorem poświęcić 35 minut, aby poczuć się zdecydowanie lepiej. Polecam miesięcznik Women's Health. W każdym numerze znajdziecie propozycje nowych ćwiczeń :)

Spaceruj!
Wieczorami nawet krótki spacer okaże się zbawienny. A może ktoś się skusi na marsz z kijkami Nordic Walking? Wspaniała forma ruchu, niestety jeszcze nie przez wszystkich doceniana.


Kochani! Pamiętajcie, w każdej aktywności ruchowej najważniejsza jest regularność! :))
Czekam na Wasze komentarze. Być może i Wy macie swoje sprawdzone sposoby na walkę z chandrą :)))