środa, 27 stycznia 2016

KOBIECE NIEZBĘDNIKI, CZYLI CO KRYJE MOJA TOREBKA?


Kochani! Postanowiłam przygotować post, w którym pokaże Wam co kryje w sobie moja torebka :) Istnieje wiele mitów na temat damskiej torebki. Jedno jest pewne - jest ona wielką niewiadomą dla jej posiadaczki! Czasami wydaje mi się, że jest ona bez dna, a to dlatego, że często nie mogę znaleźć chociażby dzwoniącego telefonu. Dzisiejszy post jest właściwie pewną "terapią" dla mojej torebki. Pewnie zastanawiacie się o co chodzi? Już Wam wyjaśniam :)


Gdy  wypakowałam dzisiaj wszystkie rzeczy z dużej czerwonej torby, przeraziłam się! :) Znajdowało się tam wszystko, od różu do policzków, po fluid, pędzel, kilka różnych długopisów, opaskę elastyczną do biegania (w sumie nie wiem po co, bo przecież z torebką nie biegam ;p), oczywiście luźno rzucone pojedyncze cukierki i wiele innych rzeczy:) Czy wszystko było mi aż tak niezbędne? Odpowiedź jest prosta: NIE!

Postanowiłam więc uporządkować wnętrze mojej torebki, wykluczyć wszystkie niepotrzebne rzeczy i zostawić te naprawdę istotne. W torebce od razu zrobiło się przestrzennie, a i na wadzę również straciła, także uff... ulga dla mojego kręgosłupa ;)


Poniżej znajdziecie spis rzeczy, które, po drobnej selekcji, okazały się "must have" :)PORTFEL
Jak dla mnie, jest to rzecz obowiązkowa i pewnie wiele z Was się ze mną zgodzi :) Jedynie nad czym można by się w tej kwestii zastanowić to jego wielkość. Portfel , który widzicie na zdjęciu jest z River Island, i łatwo zauważyć, że nie należy do najmniejszych. Uważam, że nosząc dużą torebkę, w której będzie znajdowało się jeszcze kilka innych rzeczy zdecydowanie poręczniejsza okazałaby się mała, zgrabna portmonetka, i taką zamierzam niebawem nabyć :)

KLUCZE
I to koniecznie z "misiowym" brelokiem. Na pewno nam się nie zgubią!

SŁUCHAWKI DO USZU
Uwielbiam słuchać muzyki w autobusie, czy też czekając na przystanku. Idealny relaks dla uszu! MOJA RADA: jeżeli nie chcemy wyciągnąć poplątanych słuchawek, które następnie 10 min będzie rozplątywać, zwińcie je i przewiążcie gumką do włosów :)

CHUSTECZKI HIGIENICZNE I DŁUGOPIS
tego nie trzeba opisywać - to zawsze może się przydać :D

FUTERAŁ NA OKULARY 
nie wyobrażam sobie wrzucenia okularów luzem do torebki - nie wiem co by z nich zostało :)


KOSMETYCZKA
Wszystkie drobne rzeczy postanowiłam włożyć do kosmetyczki, dzięki czemu nie będą rozsypane po całej torebce, jak to dotychczas było w moim przypadku :)

ZAWARTOŚĆ KOSMETYCZKI: 
perfumy,
krem do rąk,
pomadka/błyszczyk,
pomadka ochronna lub wazelina do ust,
korektor,
fluid w sztyfcie,
puder prasowany,
gumka i spinki do włosów,
APAP.


KALENDARZ LUB NOTATNIK
Często w mojej głowie rodzą się pomysły na nowe stylizacje, dlatego też kalendarz lub notatnik na stałe gości w mojej torbie :)


TELEFON
oczywista sprawa!

COŚ SŁODKIEGO
na zaspokojenie "głoda" :)

KSIĄŻKA/GAZETA
jasne, że nie noszę ich zawsze ale lubię mieć czasami pod ręką coś ciekawego i inspirującego :)Kochani! 
Przedstawiłam Wam moją wersję uporządkowanej torebki :) 
Czy macie jakieś swoje patenty na tworzący się (często samoistnie) bałagan?